Prodloužené víkendy

Prodloužené víkendy jsou stále více oblíbené nejen mezi mladými, ale i mezi starší populací. Vždyť kdo by nepřišel na chuť sice kratšímu, zato ale častějšímu cestování? Ne každý chce strávit jeden týden na dovolené v létě, jeden v zimě a zbytek roku strávit na chalupě či po návštěvách.

S prodlouženými víkendy se doslova roztrhl pytel od doby, co se ve větší míře objevili nízkonákladové letecké společnosti. Ty totiž nabízejí lety do mnoho evropských destinací velice levně a cestovat letadlem si tak může dovolit v podstatě každý. Mezi velice oblíbená místa patří pro prodloužené víkendy například Paříž, ale také Řím, Londýn a jiná města. Ovšem i ti, kteří nemají finance cestovat často letecky, mohou trávit prodloužené víkendy mimo svůj domov.

Je mnoho způsobů, jak lidé tyto prodloužené víkendy tráví. Někdo si zajede na pár dní k moři, vykoupat se a nabrat trochu sluníčka. Jiné zase láká horská turistika a tak si na víkend zajedou třeba na hory. I regiony se v České republice mohou těšit stále většímu zájmu. Je zde mnoho měst, které nabízejí zajímavé pamětihodnosti. Ale i mimo města je možné trávit čas na mnoha pěších nebo cykloturistických trasách. Bezpočet atraktivit je také pro děti.

Je mnoho míst, kde můžete trávit čas s dětmi a přitom zůstat aktivní. Vyrůstá mnoho zábavných parků, kde se dobře baví i rodiče. Starší lidé, lidé po nemoci nebo zkrátka lidé, kteří mají rádi wellness programy, rádi využívají různé wellness, lázeňské programy. Do lázní se už nemusí jezdit jen na tři týdny a déle. Odskočte si na lázeňské procedury o víkendu a načerpejte tak sílu do dalšího pracovního týdne.

Prodloužené víkendy lidé mohou získat některým ze státních svátků, který připadne na pátek či pondělí. Časté je také, pokud státní svátek připadá na některý všední den, např. úterý, že si lidé vezmou na pondělí volno také a získají tak delší víkend pro své výlety.