Jak si zařídit byt prakticky a podle vašich představ


Velikosti místností

Pořídili jste byt či dům a chystáte se ho zabydlet. Co se týče koupelny a kuchyně je poměrně jasné, kde budou. Ale jak velká má být ložnice, obývací či dětský pokoj? Popřemýšlejte, kde trávíte nejvíc času. Pokud máte obývací pokoj jen pro návštěvy a sami jíte v kuchyni a na televizi se koukáte raději z postele, nemusí být nutně právě obývací pokoj největší. Určitě je praktické, když bude poblíž kuchyně, ale není to nutné.

velká_ložnice

Pokud máte malé dítě, do svého pokoje chodí nejspíš jen na noc, ale pamatujte si, že s nástupem do školy se to změní. Budete muset pořídit psací stůl na psaní domácích úkolů a váš potomek zde bude trávit víc a víc času. Takže pokud se chcete vyhnout stěhování „Škatulata hýbejte se“, nechte dětem co největší pokoj.

Praktický nábytek

Většinou si vybíráme nábytek, který nám nějaký čas poslouží. Člověk potřebuje víc a víc místa a ideálním řešením jsou vestavěné skříně až ke stropu. Nahoru můžete schovat věci, které tak často nepoužíváte, a dole by vám zbytečně zabíraly místo. Není na škodu nakoupit vakuové pytle a sezónní oblečení skladovat v nich. A pokud si pořídíte postel 200×200 či gauč s úložným prostorem, máte vyřešen problém s místem raz dva. I v kuchyni se dá využít místo v rozích, díky chytrým skříňkám. Stačí se porozhlédnout v prodejnách nábytku či u známých.

květina_dekorace

Detaily, které utváří domov

Každý z nás si něco představí, když slyší domov. Může to být vůně, obraz, fotka, květina, pokoj,…

Aby byl ten váš domov domovem, nenechte si při jeho vytváření do ničeho mluvit od cizích. Samozřejmě s partnerem se musíte domluvit na kompromisu, protože i on má určitou představu o domově, ale vaše či jeho matka do toho, jak budete žít, opravdu nemá co mluvit. Pokud chcete mít na očích své blízké, mějte stěnu, kde budou jejich a vaše fotky, pokud milujete vůni svíček, klidně si je zapalte i uprostřed léta. Důležité je, abyste se cítili dobře.