Poznáš toho ptáka?

Dudek
Název Dudek vám možná něco říká. Víte ale jak vlastně vypadá? Jedná se o nádherného a zajímavého ptáka, kterého není snadné zahlédnout. Přečtěte si zajímavosti z jeho světa .
Strakapoud
Roztomilý datlovitý pták, kterého můžete spíše slyšet, nežli zahlédnout. U nás žije jen 5 druhů, ovšem celkově jich je 33. Sídlí převážně ve smíšených lesích, ale často zavítají i do lidských usedlostí. Většina druhů se vyznačuje červenou “čepičkou“.
šedý holub
Vodouš
Jedná se o ptáka menších rozměrů (podle druhu), který obklopuje mokré louky a bažiny. Mají tenký dlouhý zobák, který používají k nalezení potravy v bahně či v písku. Jsou přezdívaní jako “bahňáci“. Zbarvení není nijak vyčnívající. Většinou jsou hnědé až šedé barvy.
Polák
Druhem, charakteristikou i místem výskytu je velmi podobný kachně divoké. Jeho zbarvení je však zajímavější a je vzácnější. U nás se vyskytuje Polák chocholačka a Polák velký. Poláka chocholačku poznáte podle legrační chocholky.
barevný dudek
Budníček

Maličký štíhlý pták, který není moc známý. Je velmi aktivní a rád si pozpěvuje. Najdete ho v listnatých lesích a na horách. V městě ho nezahlédnete.
Hýl
Legrační menší pták s mohutným zobákem a výraznou bílou páskou přes křídla. Samec se vyznačuje nápadnou rudou hrudí. Vyskytuje se ve smrkových lesích, ale můžeme ho zahlédnout i v parku.
Kulík
Kulík je pták menšího vzrůstu, jen o něco větší než vrabec. Poznáte ho podle černé pásky okolo hrudi a bílé pásky na čele. Najdete ho u řeky. Ve vlhkých porostech, písku a na březích.

Vlha
Pestrobarevný a velmi zajímavý pták, žijící v koloniích. Samotného jedince nejspíš nezahlédnete. Žije v nížinách a hnízda dokonce buduje v zemních norách. V České republice je vzácný a ojedinělý.
Žluva
Tak tohohle ptáka jednoduše poznáte už na první pohled. Je křiklavě žlutý s černými křídly. Samice má vrch těla zbarven do zelena.