Kamínková podlaha


Kamenný koberec a kamínková podlaha již zdaleka není určena jako dlažba pro zahradní cestičky. Stále častěji je používána i v interiérech a vydrží i permanentní umístění pod vodou. Tato kamenná pokládka získává na své oblibě nejenom díky svému atraktivnímu přírodnímu vzhledu, ale také proto, že v exteriérech představuje vysoce funkční, propustný a protiskluzový materiál. Navíc je materiálem, který je odolný proti povětrnostním vlivům, ale i mrazu. Další velkou výhodou kamenné podlahy představuje bezespárový povrch, který je možné snadno opravovat. Velice žádané jsou u této kamenné podlahy kamínky nebarvené. U těchto totiž nehrozí výrazné barevné změny v pokládce. Kromě toho je údržba kamenného koberce velice nenáročná.

podlaha z jemných kamínků
Říční oblázky

Kamínková podlaha se vyrábí z říčních oblázků, které jsou pospojované pomocí epoxidové pryskyřice, anebo polyuretanovým pojivem. Na trhu jsou dostupné kamínkové podlahy jak z mramorů, tak i z říčních kamínků v rozličných barvách, anebo v barevných mixech.
kamenný koberec
v  Pro interiérové podlahy jsou doporučovány kamínkové koberce v zrnitosti mezi jedním, až čtyřmi milimetry a třemi až šesti milimetry.
v  Tloušťka kamenného koberce se potom liší v souvislosti na předpokládanou zátěž. Standardní výška kamínkové dlažby položené na betonovém podkladu bývá asi jeden centimetr.
Samotná pokládka kamenné podlahy není časově náročná. Plně vytvrzená kamenná pokládka je však zhruba po týdnu. Jako nejdůležitější činitel pro dlouhou životnost a plnou funkčnost kamínkových podlah je podklad. Jako nejvíce ideálním řešením pod kamínkovou podlahu je tedy vytvrzený beton.

podlaha z jemných oblázků
Na stěny interiéru

V současné době je velice žádaná pokládka těchto kamenných podlah rovněž na svislé plochy, neboť na stěnách tvoří oblázky kompaktní a na oko velice příjemný obklad, který je rovněž omyvatelný.