S dodávkou do Krkonoš mimo hlavní sezónu

Vydáte-li se do Krkonoš v hlavní turistické sezóně (a tentokrát nemáme na mysli sezónu lyžařskou, tedy zimní), počítejte s tím, že si tu na některých místech můžete připadat jako na městské http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/10/sestry-jsou-ve-vetsine-zarizeni-v-cesku-povazovany-za-zivy-zvedak-malokterou-netrapi-zada/ pěší zóně. Krkonoše jsou právem považovány za klenot, za jedno z nejzajímavějších pohoří v Evropě, a my bychom vám rádi nabídli možnost vydat se do západních Krkonoš, které navazují na Jizerské hory, mimo hlavní sezónu, tedy například koncem srpna nebo začátkem června. V této době jsou tu hotely i penziony volnější, a je větší šance, že si tu ubytování zajistíte i bez několikaměsíční rezervace. Mimo sezónu také bývají za ubytování nižší ceny.

řeka Mumlava v Krkonoších

Západní Krkonoše, to je trojúhelník Harrachov – Rokytnice nad Jizerou a Špindlerův Mlýn. Co se týče ubytování, vám doporučujeme Rokytnici nad Jizerou, zejména Dolní Rokytnici, v oblasti pod vrchem Studenov. Je to výhodné místo pro pěší turistiku a cykloturistiku, a toto je také jeden z důvodů, proč se sem vydat s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek v Praze 4. Ubytování si totiž můžete zajistit ve stylu pronájmu celé horské chalupy pro více osob, a v dodávce můžete vézt veškerá vaše zavazadla, cestovat všichni v jednom voze, takže cestou na nikoho nečekáte, a na tažném zařízení můžete mít připojený nosič jízdních kol anebo přívěsný vozík pro kola i další zavazadla.

Krkonoše z letadla

Z Rokytnice lze pak podnikat společně výlety po okolí, k čemuž je dodávka ideální. Krkonoše skýtají obrovské možnosti, co se týče sportovního vyžití i běžné horské turistiky, doporučit vám můžeme Harrachov Mýtiny, Harrachov Ryžoviště a Mumlavské vodopády, Zlaté návrší, pramen Labe a Labskou boudu, Harrachovy kameny, Pančavský vodopád a příhraniční hřebenovou stezku, která vede až na vrchol Sněžky a do Malé Úpy. Za slunečného počasí se může stát dovolená v Krkonoších jedním z vašich nejkrásnějších zážitků v tuzemsku, a možná, že si v budoucnu podobný zážitek rádi zopakujete.