Přeměna slunečního záření je v topu


Přeměna slunečního záření na energií je téma několika posledních let. Příroda nám dává najevo, že je potřeba s životním prostředím něco dělat. Možná jste už někdy jeli kolem pole a na něm byly velké solární panely nebo jste je viděli i na střechách některých domů. Jedná se o fotovoltaiku. A o co se vlastně jedná a jak to funguje. Podíváme na trochu na toto téma a probereme základní parametry.

solární panely

Pokud by jsme si to měli zkusit říct velmi jednoduše, tak se jedná o přeměnu slunečního záření na elektrický proud, který nám poté může zásobit náš dům a šetřit tak energií, kterou spotřebováváme od jiných společností. Na tuto fotovoltaickou elektřinu můžeme ohřívat vodu pro večerní koupání, večer touto energií svítit nebo třeba topit, Ale to je jen malý výčet možností. A jak to teda trochu odborněji funguje. Solární panely přijímají sluneční záření, kde se fotony z tohoto záření mění na elektrony a ty poté vytváření elektrické napětí.

fotovoltaika

Jak je na tom účinnost?

Určitě Vás zajímá, jaká je účinnost fotovoltaiky. Pokud bychom se bavili o těch, které vidíme na některých domech, tak jejich účinnost přeměny se pohybuje okolo 20 % -40 %. Ono hodně záleží na tom, jak tyto solární panely umístíte správně na střechu Vašeho domu. Je logické, že nejlepší orientace je na jih nebo jihovýchod při sklonu střechy 35 stupňů. Tedy pro správné fungování jsou důležité určité parametry, které je potřeba dodržovat, aby účinek foltovoltaiky byl opravdu co největší.

Kde si objednat fotovoltaiku

Pokud nad touto energií uvažujete určitě je to správný směr. Firmy, které se na tuto problematiku specializují najdete skoro v každém větším městě. Své služby Vám mohou nabídnou například fotovoltaika Olomouc. Stačí firmu kontaktovat a požádat o bližší informace a cenovou nabídku. Jak to bude v budoucnu.