Když je podnikatel v nesnázích

K tomu, aby se dostal soukromý podnikatel do úzkých, stačí nejednou i jenom velice málo. Je tolik okolností, jež mohou dovést prosperující firmu i do značných těžkostí, že bychom je tu vyjmenovávali hodně dlouho. A všechny tyto mají společné to, že mají-li se překonat, jsou zapotřebí klidně i nemalé peníze.
Ovšem kde je má takový soukromník nejednou vzít, že? Kde má přijít k penězům, pokud na to jeho vlastní rezervy nestačí?čas jsou peníze
Odpověď je jednoduchá. Dotyčný si je musí půjčit.
Ovšem má-li tak učinit, musí se mu podařit nalézt někoho, kdo penězi oplývá a bude ochoten mu vyhovět. A takových poskytovatelů půjček nejednou zrovna moc nebývá.
Když se dotyčný obrátí na banku, může si být jist tím, že k tomu, aby mu bylo vyhověno, bude muset mnohé podstoupit. Bude třeba muset doložit, že má dostatečně vysoké zisky, bude muset ukázat své daňové přiznání, nahlédnou mu do registrů dlužníků a určitě nezůstane stranou zájmu ani to, nemá-li náhodou i jiné dluhy, exekuce a podobně.
A pokud žadatel nevyhoví byť i jenom v jednom jediném ohledu, bude mít smůlu, veškeré jeho snažení bude marné. Odejde z takové banky stejně chudý, jako do ní vstoupil.bankovky a mince
A pokud to nevzdá (a vzdát by to určitě neměl), skončí nakonec u nabídek nebankovního sektoru. Protože nebankovní hypotéky bez registru Férová hypotéka budou možná i tím úplně posledním, co ho ještě bude moci zachránit.
A také ho nejspíše zachrání. Protože u nebankovních hypoték existují jiná pravidla poskytování, jimž často vyhoví i ti, kdo neměli jinde naději. Tady stačí dát do zástavy nemovitost odpovídající hodnoty, mít příjmy dostatečné ke splácení a není jediný důvod, proč by se měly dělat nějaké drahoty a obstrukce.
A tak si takový podnikatel právě zde nakonec na své přijde. Tady mu půjčí na cokoliv, co souvisí s jeho podnikáním, a vše je na nejlepší cestě k tomu, aby se vše obrátilo k lepšímu. A to je to nejdůležitější.