Jak vysoko si ceníte instalatérských prací

Instalatérské řemeslo patřilo v období socialismu k běžným řemeslným dovednostem a rozhodně nešlo o něco výjimečného, o co byl v učňovském školství obrovský zájem. Instalatér byl mnohdy vnímán jako melouchář, nepotřeboval ani maturitní zkoušku a v očích některých lidí byl vnímán spíše jako něco podřadného, ve srovnání s průmyslováky s maturitou a pochopitelně i s lidmi s akademickým titulem.

armatury a potrubí

Doba se ale změnila, instalatéři museli do své teorie i praxe zařadit nové postupy a technologie, a když se dnes řekne „voda – topení – plyn“, můžeme před tím jen smeknout. Není totiž jednoduché „kočírovat“ média plynného a kapalného skupenství, která cirkulují v radiátorech, v topení v podlaze, ve vodovodních trubkách, v kanalizaci a plynových rozvodech. Musíte mít perfektní přehled o situaci, navrhnout správný postup a také provést práci precizně. Každá chyba se tu v brzké době projeví.

rozvody vody

Služba pohotovost

Lékařská pohotovostní služba vyjede pokaždé, když ji zavoláte kvůli nějaké nehodě, úrazu, nemoci atp. A je jedno, jestli je zrovna Štědrý večer nebo sobotní půlnoc. Můžete se na tyto služby kdykoli spolehnout a stačí si uvědomit, kdyby nic takového neexistovalo, jak by se nám asi žilo. Někteří instalatéři rovněž drží čtyřiadvaceti hodinovou pohotovost, vyjíždí do terénu kvůli závadám plynových zařízení a rozvodů, kvůli haváriím vodovodního řadu a ucpaného potrubí. Je to tedy stejně záslužná práce, jakou vykonávají lékaři záchranáři nebo hasiči. Proto by také instalatér, vykonávající své řemeslo zodpovědně, měl být ve společenském žebříčku popularity na nejvyšších postech.

A pokud se vám zdá toto přirovnání pro instalatérské práce http://servisvirivychvan.cz/sluzby/instalaterske-prace/ příliš nadsazené, třeba si na to vzpomenete, až se vám ucpe odpad a nepůjde prorazit hydroxidem sodným, nebo praskne v bytě stoupačka a vy si s tím nedokážete s hasákem a s běžným kutilským nářadím poradit.