Kdo půjčí podnikateli?

Když se podnikateli zrovna moc nedaří, má to složité. A když se mu nedaří ani trochu, má nejednou problémů až nad hlavu. A musí se logicky postarat, aby se tyto co nejdříve staly minulostí. Protože podnikání musí vzkvétat, prosperovat a přinášet obživu všem, kdo jsou na něm zainteresováni. Tedy majiteli dotyčné firmy především.

eura v ruce

Jenže co když tento na podnikání nejen nevydělává, ale dokonce by ho měl ještě dotovat z peněz, které nemá? Pokud je to pouze dočasný problém, dá se to někdy snad nějak přečkat. Jenže když se to táhne delší dobu a už není kde brát, je třeba najít nějaké jiné řešení.

Tedy sehnat si půjčku.

Jenže ono není hračkou si půjčit. Zejména právě v situaci, kdy se firmě nevede a její majitel tak nemá finančním institucím co nabídnout. V takové chvíli se od onoho nebožáka odvrátí skoro všichni, kdo by mu mohli nějaké ty peníze dočasně poskytnout.

V bankách narazí podobný zájemce o půjčku na nezdolatelnou překážku jménem podmínky, jež je nezbytně nutné splnit dříve, než na půjčení peněz dojde. A jak se vypořádat s požadavkem prokázání dostatečně vysokých příjmů, když žadatel takové nemá? Jak doložit dobře vypadající daňové přiznání, pokud dotyčný neměl pomalu co přiznat? Jak se pochlubit registry dlužníků bez záznamů, když už se tam nějaký ten záznam ocitl? To zkrátka nejde. A žádost je tak bez milosti zamítnuta.

eura a silueta

A jiné řešení? Naštěstí existuje. Jmenuje se nebankovní hypotéka bez registru a jeho předností je to, že zde nejsou podmínky pro získání půjčky ani zdaleka tak přísné. Tady se poskytovatelé spokojí se zástavou nemovitosti odpovídající hodnoty a s prokázáním schopnosti splácet a pak už půjčení nestojí nic v cestě.

A vzhledem k tomu, jak snadné je podobnou hypotéku získat, jak rychle a za jakých podmínek jsou peníze vyplaceny a jak výhodně je lze splácet, by byl hřích tuto možnost k záchraně podnikání nevyužít.