Vteřina dokáže změnit život

Nemusíme chodit pro příklady moc daleko. Každý den se stávají nějaké dopravní nehody, které si vyžádají svoji daň. Mnohdy tu nejvyšší a tou je sám život. Někdy se musíme potýkat se zraněními, které nás v podstatě odstaví z běžného životního běhu, což je skutečně velmi nesnadná situace. Zvláště pro někoho, kdo byl plný elánu a najednou zůstal upoutaný na lůžko. Opět zde se scénáře mohou lišit a pro někoho již nebude jiná volba, než doživotní ležení. Ne vždy ale scénáře končí černým rozsudkem a častokrát se podaří lůžko opustit, ačkoliv to není zrovna jednoduché. Tady bude zapotřebí pomocník.

chodítko

Opora, která pomůže

Začátky rehabilitace jsou novou nadějí, že jednou se podaří vstát a chodit. Ovšem je třeba zdůraznit, že první kroky budou plné nejistoty, bolesti a možná i strachu. Určitě je vhodné, kdyby se alespoň pro začátek pořídilo vhodné chodítko, které se stane velkou oporou při chůzi. Chodítka pro invalidy jsou ideální a dá se na ně pěkně spolehnout, protože pomáhají udržovat rovnováhu. Výrobci těchto pomůcek nabízí mnoho různých variant a záleží na konzultaci s lékařem, která bude nejvhodnější. Mezi nejvíce používaná chodítka patří čtyřbodová nebo pro zdatnější bojovníky mohou být vybavená kolečky, ty ale pro začátky chůze po těžkých úrazech moc nejsou doporučovaná.

chodítko nákupní

Pro koho jsou invalidní chodítka vhodná?

  • Pro všechny, kteří mají nějakým způsobem nízkou mobilitu a dlouho se neudrží na nohou bez opory.
  • Lidé po úrazech, kteří se učí znovu chodit a přenášet svoji stabilitu.
  • Senioři v takovém chodítku vidí velkou oporu a navíc není třeba investovat vlastní finance na koupi, ale nejprve se optat na své zdravotní pojišťovně, jak je to s jejich úhradou.
  • Pro nemocné jedince, kteří jsou například po operaci nebo mají jiný problém, který je omezí na jisté chůzi.

Chodítka pro invalidy se dají zakoupit v různých nabídkách i s vybavením. Ale také existují půjčovny, které rády pomohou a chodítko zapůjčí, než si například seženeme své vlastní, nebo když ho potřebujeme pouze na přechodnou dobu, což je velká výhoda.