S penězi je to těžké

Lidé potřebují peníze, o tom není sebemenších pochyb. Peníze jsou pro nás něco jako živá voda, a bez nich jsme tedy pomalu jako ryba na suchu. To znamená, že bez nich nanejvýš tak živoříme. A to rozhodně nikdo z nás nechce. Nebo vy byste snad byli rádi chudáky? Nebyli, že?

A tak si my lidé peníze obstaráváme. Vyděláváme si je nebo máme jiné zdroje příjmů, jež nám umožňují vést to, co se považuje za normální život. A pokud se nám v tomto daří uspět, můžeme si lebedit. Ovšem samozřejmě jen do doby, než se to změní k horšímu, než nám začnou peníze zjevně docházet.

otrok peněz

A když už svou finanční situaci nezvládáme, když jsme v presu nebo dokonce na mizině? Pak si scházející finanční prostředky třeba aspoň půjčíme. I půjčka se může hodit, pokud máme hluboko do kapsy a neexistuje nějaké dokonalejší řešení.

Ale půjčky pomáhají jedině tehdy, když je lidé dostanou. A na to, že si vybereme určitou nabídku, zažádáme si o ni a skutečně ji dostaneme, bych se raději moc nespoléhal. Zejména ti, kdo si nevydělávají zase až tak moc nebo kdo mají například záznamy v registrech dlužníků, totiž se žádostí často neuspějí. Banky jim odmítnou pomoci, protože je sporné nebo dokonce nepravděpodobné, zda by dlužník půjčené peníze v pořádku vrátil.

pytel peněz

Ovšem zatímco se banky se svými pravidly tohoto obávají, u nebankovní společnosti je to jiná. Tady mohou uspět i ti, jimž banky odmítnou pomoci. Protože třeba taková americká hypotéka bez registru hypotekybezregistru.cz je sázkou na jistotu pro všechny, kteří mají aspoň nějaký doložitelný příjem a mohou se za vrácení půjčených peněz zaručit zástavou nemovitosti.

Díky takové zástavě není nebankovní hypotéka ničím nedosažitelným, je pomocí, jež se poskytuje i lidem se záznamy v registrech dlužníků a jinými nedostatky. A pro ty je to nejednou už ta poslední šance, jak si k penězům přijít. Šance, která nezklame.