Rodinný dům (nejen) na Vysočině od stavební firmy v Havlíčkově Brodě

Když přijde stěhování v té nejméně vhodné chvíli

Nájemní bydlení je zdánlivě pohodová záležitost – o nic se nemusíte starat, „pouze“ musíte hradit nájemné v požadovaném termínu a jinak vás v zásadě nemusí nic jiného zajímat. Technické závady a vše spojené s nemovitostí či bytem řeší pronajímatel, pokud ovšem není problém způsobený vaší vinou. Pokud pravidelně platíte (a ne vždy jsou částky za nájemné tak nízké, abychom nad nimi mávli rukou), zdá se být všechno o.k.

bydlení ve vlastním

Jenže pak najednou obdržíte ukončení nájemní smlouvy s tříměsíční výpovědní lhůtou, z důvodu, že pronajímatel chce byt užívat. Tento důvod je podle §2288 právně způsobilý k tomu ukončit nájemní smlouvu, i když je uzavřena na dobu neurčitou.

krajina jako na Vysočině

Vám pak nezbývá nic jiného, než hledat nový nájem, ale co když to přijde v nevhodnou chvíli, kupříkladu tehdy, kdy máte dobré zaměstnání, a kdy už jste si na místo pobytu zvykli? Začíná martyrium hledání pronájmu, zaměstnavatele a stěhovací firmy, přípravy k balení věcí a samozřejmě spousta finančních výdajů navíc.

Bydlet ve vlastním

Co takhle zamyslet se nad tím, investovat raději peníze do vlastního objektu? Nájemné – to jsou vyhozené peníze do cizího majetku, zatímco hypotékou či jiným úvěrem, stavebním spořením nebo prodejem bytu se posouváte blíže k tomu mít svůj vlastní dům – vlastní nemovitost, o které si budete rozhodovat sami a nikoli cizí osoba – pronajímatel.

Stavební firmy Havlíčkův Brod jsou jednou z možností, jak změnit život k lepšímu. Přestěhovat se na kamkoli Vysočinu je sama o sobě výhra – krásné prostředí, čistá příroda, klid a pohoda, spousta výletních možností na turistiku a cykloturistiku, a možná, že i lepší mezilidské vztahy. Zároveň můžete ve svém domě snížit náklady na bydlení např. vytápěním dřevem, fotovoltaikou či solárními kolektory a vlastní studnou.