Lepší než krabice

I když se v současnosti omezila tradiční poštovní korespondence, kterou takřka zcela vytlačily emaily, Česká pošta, respektive její konkurence neví, kam dříve skočit. Má to jednoduchou příčinu, a to jsou různé elektronické obchody, skrze ně si lze objednat až do domu cokoliv. A lidé toho ve velké míře využívají. Mnoho obchodů stále používá k přepravě zboží běžné kartónové krabice, ale mnoho z nich již přesedlalo na daleko efektivnější plastové obálky, které jsou v naprosté většině případů daleko užitečnější.
panáček s obálkou

Výhodná cena

Ne, že by papírové krabice byly kdovíjak drahé, ale obálky z plastu si je možné pořídit za skutečně velice příznivé ceny, a to v mnoha provedeních. Na výběr je samozřejmě nepřeberné množství velikostí. Od úplně malých až po extra velké, do kterých lze zabalit snad všechno. Navíc v případě obálek je možné dostat množstevní slevu, což u krabic rozhodně není pravidlem. Není tak žádný ekonomický důvod, aby provozovatelé internetových obchodů nebo lidé, kteří potřebují občas nějaký ten balík poslat nadále používali zastaralé krabice .
rychlé odeslání

Více vydrží

Plastové obálky jsou výhodné i co se týče odolnosti. Papírová krabice vydrží ledacos, ale stačí do ní zlehka kopnout a jste vevnitř. Navíc se může snadno rozmočit. Pokud někdo posílá lahve s vínem nebo jinou tekutinou a ty se po cestě rozbijí, může takto poškozená zásilka v konečném důsledku zničit i další balíky, které jsou zabaleny v papírových krabicích. Když bude vše zabaleno do plastu, nic podobného se stát nemůže. Po tomto materiálu klasická tekutina rozhodně neponičí, leda by někdo přepravoval nějaký druh kyseliny, což se ale reálně neděje. Plastové obálky navíc mají plus i za to, že jsou mnohem skladnější. Krabice zabírají až příliš mnoho místa, a navíc se do nich často nevejde vše, co je potřeba. Obálka z umělé hmoty se ale dokáže rozměrově přizpůsobit. Samozřejmě, že jen do jisté míry.