Kam se vydat na výlet s autem z autopůjčovny v Praze

Jestliže si odmyslíme Moravu, nachází se Praha na strategickém místě, co se týče vzdálenosti k výletním místům. Stačí se zadívat do mapy a pochopíte, že je to přibližně stejně daleko na Šumavu, do Krušných hor, na Liberecko i do Krkonoš. Pronajmete-li si vůz v Praze, potrvá vám dvě až tři hodiny jízda k hraničním oblastem Čech a právě sem bychom vám doporučili alespoň víkendový výlet.

krásná Šumava

Lužické hory – z nejvyšší hory Luž je překrásný výhled všemi směry a můžete se odtud vydat k Tisíciletému tisu, k přehradě Naděje či k Ledové jeskyni a cestou vám jistě neuniknou typická roubená stavení tamní architektury. Krajina je velmi řídce osídlená a není turisty příliš navštěvována, přesto je tu velmi malebný kout naší země.

Jizerské hory – zde bychom vám doporučili oblast v okolí Mariánské hory a Albrechtic v Jizerských horách. Je tu spousta cyklotras a značených turistických stezek a ubytování je snadné zajistit v některém z mnohamístných penzionů.

Jizerské hory

Krkonoše – nemusíte mířit přímo do Špindlu nebo do Pece pod Sněžkou, i západní Krkonoše stojí za návštěvu, tedy Harrachov a Rokytnice nad Jizerou. Ubytujte se v Dolní Rokytnici a podnikněte výstup na Studenov a výlet k Mumlavským vodopádům v harrachovské lokalitě zvané Ryžoviště.

Krušné hory – zde byste si neměli nechat ujít osadu Boží Dar, Božídarské rašeliniště, nejvyšší horu Klínovec a lázně Jáchymov. Velmi působivá je i oblast v okolí Abertam, Nových Hamrů a Perninku.

Šumava – pronajatým autem z půjčovny aut v Praze Autopůjčovna Milan si můžete projet Šumavu křížem krážem, ale neměli byste vynechat Novou Pec a zejména osadu Jelení, v sousedství Schwarzenberského plavebního kanálu. Je to velmi kouzelné místo s nádherným romantickým výhledem a je možné si tu i sjednat ubytování.

A to jsme vyjmenovali jen některá zajímavá místa na okrajích naší země, jistě najdete i další, která stojí za to navštívit v pronajatém voze jak o víkendu, tak třeba i v průběhu týdenní dovolené.