Jak docílit působivé a krásné pleti

Včasná hydratace

Je známo, že lépe se hydratuje pokožka bezprostředně po umývací proceduře. Jakmile vykročíte ze sprchy, zapomeňte na mobilní telefon, na vaření, nebo na povalování v křesle. Dopřejte svému tělu, co si zaslouží, tedy okamžitou hydrataci pokožky denním nebo nočním krémem. Čím dříve jej aplikujete po ukončení sprchování, tím lépe.
upřený pohled

Příliš velké teplo

To neprospívá nikomu a ničemu. Vlasy vysušujte jen studeným vzduchem, nikoliv horkým fénem, stejně tak pokožku. Pozor i na přílišné slunění, solária, a na letní vedra bez dostatečného ošetření pleti krémem. Nezapomínejte také na pravidelné procedury pomocí peelingu, kdy se zbavíte odumřelých kožních buněk.
pohled nahoru

Neosahávejte si obličej

Poměrně častý nešvar osahávat si obličej v průběhu dne, zvláště nemytýma rukama. Nejde o to, že by byly špinavé, ale i nepatrné nečistoty z bříšek prstů ucpávají póry a vedou k tvorbě akné nebo pupínků. Někdy dokonce zvýrazňují vrásky.

Méně někdy znamená více

Přirozené je ponechat obličej v jeho původní kráse a přibrzdit se v množství make-upů. Čím více jich budete na sebe nanášet, tím více bude vaše pokožka muset zvládat jejich vrstvení. Raději lehký krém a trochu jemného pudru, a kde je to nutné, použijte tvářenku. Dbejte raději na správnou životosprávu, než na zakrývání nedostatků, způsobených z nadbytku stresu, nedostatku spánku a nevhodné stravy.

Rozumný pitný režim

Dodržování pitného režimu je pochopitelně důležité, ale nesmí se přehánět, jinak přetěžujete ledviny, a to je jeden z nejdůležitějších orgánů v těle. Mimochodem, víte, že právě funkční ledviny vám umožní dobrou hydrataci a vyživení pokožky, včetně vyplavení nežádoucích toxinů z jejích dermatologických vrstev?

Nezapomeňte na odpočinek a spánek

Kromě zdravé stravy je to snad to nejdůležitější. Pochopitelně, že se workoholismus projeví i na vaší pleti, a to ji můžete ošetřovat i těmi nejdražšími přípravky. Nebudou vám zkrátka nic platné, když se dobře nevyspíte, budete přetížené, a nedopřejete si denně alespoň dvě hodiny relaxace formou procházky v parku, čtení pozitivně laděné knihy, poslechu meditační hudby, posezení nad šálkem čaje, provozování oblíbeného koníčku apod.