I žena může být princeznou

Jen každé holčičky je být princeznou – mít korunku, podpatky, krásné dlouhé šaty…zkrátka být nejkrásnější v celém sálu. Takový je v ženách po celý jejich život. Jakmile se objeví příležitost se krásně obléknout, namalovat a vyfiknout se skočí po ní a využijí ji všema deseti. Bohužel v životě slečen, žen a dam je žalostně málo dní, kdy se promění na princezničky se vším všudy a dělají jen parádu.

Jeden z prvních příležitostí je závěrečná prodloužená v tanečních. Zanedlouho po tanečních přichází maturitní ples. Zde bohužel nastává problém, že ve třídě bývá mnoho princezen, ale každá s jinou představou. Uchylují se tedy k cestě kompromisů. Den D, kdy jsou nejdůležitější a všechna pozornost je věnována jen jim přichází až se svatbou. Celá akce, harmonogram, dekorace jsou dle gusta nevěsty. Po svatbě dny princezen končí. Avšak je tu možnost, jak ze sebe udělat princeznu i bez korunky – PLESY.

ples

Plesů je velké množství a druhů. Během zimní plesové sezony se konají plesy v opeře, které jsou nejhonosnější a nejluxusnější. Muži jsou oděny do smokingů. Šaty na ples Svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz si dámy půjčují ze salonů. Roby až na zem jsou velké a honosné. Zde je striktní dodržovat dress code. Druhý extrém jsou „vesnické plesy“, které se za komunismu chlubily velké oblíbenosti.

šaty

Dnes se obecní, myslivecké či hasičské plesy stále pořádají a pyšní se obdobně velkou popularitou jako za předchozího režimu. Zde jsou požadavky na oblečení velmi benevolentní. Muži dorazí v obleku, avšak do pár hodin saka visí na opěradlech židlí, motýlci a kravaty jsou chovaní po kapsách. Důležitý je komfort. Na ženách můžeme vidět širokou škálu šatů na ples – od dlouhých šatů, po šaty po kolena ozdobené většinou krajkami, oblíbené jsou i společenské kalhoty a halenka. Mladé slečny sledující modu vynesou overaly či šaty na ples nestandartního střihu.