Zásady při výběru vestavěných skříní

Problematické prostory

Když se lidé rozhodují o umístění vestavěné skříně na míru, obvykle je napadá volný prostor v ložnici, v dětském pokoji či pracovně, kde se nabízí plocha celé stěny od stropu až k podlaze. Logiku to má, ale jednou z výhod vestaveb na míru, kterou lze čerpat, je uvolnění obytných prostor a zvětšení užitné plochy. Jde totiž o to, že skříně lze na míru napasovat prakticky kamkoli, tedy i do problematických prostor, které jinak stěží smysluplně využijete. Jsou to např. výklenky pod schodištěm, půdní vestavby, vstupní vestibuly, chodby a předsíně.

moderní kuchyně

Budete možná udiveni, kolik místa tu je k dispozici, a zároveň toto prostředí elegantně zakryjete posuvnými dveřmi a celkový dojem z vašeho návrhu vás mile překvapí. Proč si tedy plnit věcmi místnost, kde se ukládáte ke spánku a kde odpočíváte, když můžete mít skříň v předsíni, kde se v průběhu dne téměř vůbec nezdržujete.

obývací pokoj

Osvětlení skříní

Výhodou vestaveb je možnost osadit je osvětlovací technikou, např. zapuštěnými halogenovými či LED diodovými žárovkami. Toto řešení se tu přímo nabízí vzhledem k tomu, že jsou skříně montovány podle vašich představ a můžete si sami zvolit vnitřní koncepci jednotlivých úložných prostor. Osvětlení lze umístit pod horní hranu stropní desky, ale i mezi jednotlivé boxy např. s drátěným programem, nad prostorné regály či nad šatní box s tyčí na ramínka.

Dekor posuvných dveří

Dekorů posuvných dveří se vyrábí velmi mnoho a vybrat mezi nimi ten, co vás oslovuje, nemusí být zrovna jednoduché, přesto bychom vás rádi upozornili, abyste dali přednost světlým barvám, které místnost opticky rozšíří, a kde se pak lépe odráží světlo. Tmavé dekory se hodí spíše tam, kde chcete prostor více sevřít, tedy zejména ve velkých prostorách, aby byly útulnější. Každopádně byste se měli inspirovat alespoň fotogalerií https://www.sten-skrine.cz/fotogalerie již realizovaných projektů.