Vůně kávy


Také máte rádi kávu? Abych se vám přiznala, tak já jsem opravdu veliká milovnice kávy. Já bez kávy bych nedokázala opravdu už ani žít a fungovat a vůbec také existovat. Pokaždé každé ráno, když vstanu, tak ihned můj mozek se upíná do kuchyně, abych si dala vařit vodu a uvařila bych si kávu. Nejraději mám kávu klasickou černou, jednoduše takovou, kterou si připravovaly už naše babičky. Nepotrpím si na takové kávě, jaká je třeba z automatu anebo z nějakých těch nástrojů a přístrojů. Tohle je pro mě velice složité a takovéto typy káv si dávám samozřejmě někde v restauraci. Jinak na kávu extra moc náročná samozřejmě nejsem.

Kávu si ráda vychutnávám.

A samozřejmě ale, že nejlepší káva TheCoffee.cz dokáži jistě ocenit. Zkoušeli jste někdy třeba například cibetkovou kávu? A víte vůbec, jak se cibetková káva vyrábí? Jde to samozřejmě přes trávicí trakt takového zvířete, který se jmenuje cibetka. Mnoho lidí si myslí, že je tohle docela nechutné pít, aby lidé pili jako nejlepší kávu právě zmíněnou cibetkovou kávu. Jenomže mě osobně na tom nepřijde vůbec nic hrozného, ale přiznám se, že ze začátku jsem se také docela štítila vypít tuto cibetkovou kávu.

Hlavně kávu nerozlije.

Přece jenom mi to přišlo takové nechutné, že prvně nějaké kávové boby projdou trávicím traktem nějakého zvířete a potom, že se to usuší, rozemele a budou to lidé pít. A ještě za to budou dávat tolik peněz. Ze začátku jsem si myslela, že tohle je sranda a že nejlepší káva tohle jednoduše být prostě nemůže. Jenomže jak jsem se později dozvěděla, že právě cibetková káva patří opravdu k těm nejdražším kávám, které si můžete koupit. Cibetkovou kávu jsem pila zatím jenom asi pětkrát a musím uznat, ale že je to opravdu skvělá káva. Já kávu ani nesladím, nemám ráda sladkou kávu a jsem ráda, že dokonce i můj partner také kávu nesladí, takže alespoň máme společné téma ke kávě.