Klíčit semínka zvládnou i vaše malé děti

Do klíčení semínek se může pustit naprosto každý, bez ohledu na jeho dosavadní zahradnické zkušenosti. Klíčení semínek je totiž tak snadné, že ho s přehledem zvládnou i malé děti. Takže pokud máte doma dva malé zahradníky, můžete jim tuto práci bez obav svěřit. Jistě se jí budou o to více svědomitě věnovat.

řeřicha

Pěstování se můžete věnovat i na okenním parapetu

A nejlepší je, že mladé rostlinné výhonky můžete pravidelně sklízet i bez ohledu na to, zda vlastníte nějakou půdu anebo balkón s truhlíky. K pěstování rostlinných výhonků vám bohatě postačí i ten nejmenší kousek místa na okenním parapetu anebo třeba na stole, kam sahají sluneční paprsky.
Ke klíčení semínek totiž nepotřebujete nic jiného, než vhodnou nádobu na klíčení, kterou se může stát třeba speciálně vyvinutá biomiska, a samozřejmě také hromadu semínek.

klíčky

Postup pěstování výhonků je snadný

Semínka musíte nejprve pořádně namočit tak, aby nasála velké množství vody, a nabobtnala. Každá rostlina má svou ideální dobu namáčení, nicméně když necháte semena přes noc ponořená ve vodě a ráno vodu slijete, tak rozhodně neuděláte žádnou chybu. Jakmile vodu slijete, tak pak už semínka pouze udržujete vlhká tím, že je několikrát denně prolijete čerstvou vodou. Tím zajistíte optimální vlhkost potřebnou ke klíčení, a také to, že budou vaše klíčky v čistém prostředí bez nežádoucích mikroorganismů. Navíc, tím, jak budou semena klíčit, budou se z nich postupně uvolňovat také jejich semenné obaly, které pravidelným proléváním vodou postupně odstraníte, takže vám nebudou překážet při následné konzumaci.
Uvidíte, že jakmile si vše vyzkoušíte, tak zjistíte, že klíčení semínek je hračka, a že díky němu můžete pravidelně sklízet bohatou úrodu křupavých výhonků, které jsou nejen chutné, ale také obsahují celou řadu látek nepostradatelných pro lidské zdraví.