Je muž hlavou rodiny?

V minulosti tomu tak bylo za všech okolností, ovšem dnes je to nezodpovězená otázka. Možná by na ni existovala odpověď, ale tak nějak není jisté, jestli by se ztotožnila s tou, kterou by uvedla samotná žena v domácnosti.
profily rodiny

Je výše příjmu rozhodující?

Co se týče zaměstnání a výši příjmu mužské části rodiny, obecně se pořád říká, že by měl být příjem muže vyšší a také hlavní. V tom se tedy moc nezměnilo. Bohužel pro muže, kdysi ženy nebyli tolik ctižádostivé a workoholičky, takže dnes i žena sama o sobě, dovede uživit rodinu s vysokým příjmem na svém účtu.
Je hlava rodiny ten, kdo přinese domů více peněz?
Je to trochu diskutabilní, bezpochyby by mělo být dobré finanční ohodnocení přínosem pro rodinu, ne žádným závodem, kdo přinese domů více peněz. Ale když vezmeme fakt, nakolik to podrazí mužské ego, že jeho žena vydělává více, měla by dopřát muži být ve světě financí alfou.
bankovky v peněžence

Ten kdo má doma hlavní slovo, ten velí

Určitě to doma znají jak muži, tak i ženy. Některé chvíle si vyžadují společné, ale hlavně konečné rozhodnutí. A kdo doma drží první příčku v hlavním slovu? Tak trochu se začíná stávat zvykem, že muži polevují ve svých názorech a přesvědčeních a nechávají ženě volnou ruku. Jestli ze strachu ze své ženy, se raději neuvádí. Ženy si v této moderní době umí prosadit své a přijmout muže, aby vůbec nekomentoval nic, co by si ony nepřáli.
propletené prsty

Koho poslouchají děti, ten je náčelník!

Udržet si doma spíš pořádek, než chaos si přeje každý rodič.Vždycky tomu tak bylo a nejspíše tomu tak i bude, že jednoho z rodičů děti poslouchají a respektují o něco více. V takovém případě je jasné, že ten, kdo je pro ně přísnější článkem je pro ně hlavou rodiny. Takže je na vás, jak si to doma mezi dětmi zařídíte vy.
Pravda je taková, že hlavou rodiny může být muž i žena společně. Nebo se v různých situacích může osvědčit jako hlava rodiny muž a v jiných třeba právě žena. A někdy je to lepší, že nastane režim, kdy se to střídá.