Inspirujte se v domácnosti svých babiček. I dnes všechno můžete šikovně využít.

Naše babičky byly moudré a praktické ženy, které si uměly vždy se vším bravurně poradit. A když jejich rady budete praktikovat i vy doma, uvidíte, že nebudete litovat. Vždyť staré dobré triky, které používaly, dnes můžete zúročit a využít i v moderním pojetí. Svůj domov proměníte v kouzelné místo a zaručeně si i ulehčíte práci. Ať už jde o dekorace, kuchyni nebo úklid naše babičky zkrátka vždycky věděly jak si poradit s lehkostí. Vždyť práce měly i tak až nad hlavu. Tak proč si ji ještě přidělávat, nemyslíte?

plátěná nákupní taška

·         Přemýšlejte prakticky i ekologicky zároveň: ano, přesně tohle šlo našim babičkám skvěle. Uměly šetřit a byly se vším rychle hotové. Napadlo vás někdy, kolik koupíte za měsíc igelitových tašek, když jdete na nákup? Ruku na srdce je to hned několik kusů, že? Co takhle se inspirovat u našich babiček a nakupovat do jedné látkové tašky, kterou můžete nosit vždy u sebe v kabelce? Ušetříte tak nejen svou peněženku, ale také naše lesy. A navíc budete vypadat lépe, než když se potáhnete ze samoobsluhy zase s igelitkou. Stejně tak přemýšlely naše babičky u úklidu. Například s obyčejným octem uklidíte všechno, od oken a zrcadel až po kuchyň a koupelnu. Nebudete používat žádné chemikálie a ušetříte opět i peníze. Jak jednoduché, že?
sušené houby

·         Nezatracujte tapety: tapety tak ty byly součástí snad každého interiéru. Nevypadalo to zrovna dvakrát nejlíp, i když na tu dobu šlo o výkřik módy. Ani dnes se ale nemusíte tapetám vyhýbat. Ba naopak. Tapety pořídíte za pár korun a dnes navíc v moc hezkém a moderním pojetí. Většinu tapet navíc koupíte jako samolepící a tak se nemusíte trápit s těžkým a pracným tapetováním. Tapetu vezmete, přiložíte a prostě nalepíte. Neznamená to, že si máte vytapetovat celý obývák, ale třeba jen jednu stěnu. Od věci není ani oživit interiér jen kusovými tapetami, kterými mimochodem můžete šikovně zakrýt skvrny nebo škrábance na zdech.
zavařené okurky

·         Dělejte si zásoby na zimu, jako veverky a naše babičky: dříve bylo naprosto samozřejmé zavařovat, sušit a zamrazovat. Dnes si lidé raději všechno koupí v obchodě, ale není to škoda? Jasně zlenivěli jsme a možná už nemáme ani tolik času věnovat se kuchyni, ale proč bychom si měli kupovat zavařeniny, marmelády, okurky, vlašské ořechy nebo sušené houby? Všechno tohle přece pořád roste v lese, na stromech a na zahrádkách. A na zimu pak máte vystaráno, ušetříte a pochutnáte si na poctivém domácím produktu.