Dokonalá péče o Vaše bazénové zařízení

Úprava bazénové vody se zdá na první pohled jednoduchá, ale vlastně jde o takovou malou alchymii. Je důležité vybrat správné fungující kvalitní přípravky pro úpravu bazénové vody. Samozřejmostí je pro každého chlor či přípravek na bázi kyslíku, ale i další přípravky mají své opodstatnění a svou důležitou funkci. Aby bazénová voda byla opravdu kvalitní a nepůsobila problémy plavcům je potřeba ji pravidelně kontrolovat a správně ošetřovat.

velký bazén

Dodávat vodě chlor, přípravky na úpravu PH vody a přípravek proti řasám však nestačí, pokud máte tak zvaně tvrdou vodu. Pokud vidíte, že na hladině bazénové vody plavou bílé zákaly či se Vám dokonce usazují vápenaté krusty na stěnách či dně bazénu, znamená to, že voda v bazénu obsažená má vysoké hodnoty vápníku a tím pádem je moc tvrdá a mohla by poškozovat bazénové zařízení a vybavení.

Proto je důležité používat tak zvaný změkčovač vody, kterým je právě tabletová sůl 25kg, kterou najdete v naší rozmanité nabídce přípravků bazénové chemie hned od dvou světově proslulých dodavatelů a to z Rakouska a Německa ve vysoké kvalitě a za velmi příznivých cenových podmínek. V podstatě jde o čistý chlorid sodný lisovaný za vysokých tlaků do podoby polštářků či tablet, které se nedrolí a jsou plně kompaktní a velmi snadno se s nimi pracuje.

sůl

Tabletová sůl 25kg je regeneračním činidlem, které odstraňuje přebytečný vápník a hořčík z vody, a to nejen ve Vašem bazénovém zařízení, ale lze ji použít i do různých domácích čističek vody či dokonce i do běžné domácí myčky na nádobí. Každopádně, vraťme se k bazénu. Aby se nepoškodily některé části Vašeho bazénu kvůli usazování vápenatých krust kvůli tvrdé vodě, je dobré přidávat do bazénové vody tabletovou sůl 25kg, která vodu změkčí. Stačí si jen v naší nabídce vybrat druh, který chcete vyzkoušet nebo který rádi používáte.