Bazénový vysavač proti depresím


Kdybychom uspořádali anketu, které domácí činnosti provádíte nejméně rádi, mnoho mužů by se nepochybně zmínilo o vysávání koberců. Přitom jde o docela nenáročnou práci, jenže ta je natolik monotónní, že vám může připadat nesmírně otravná. Provádět stále stejné pohyby na místě, které dobře znáte, a navíc při tom civět pod sebe na podlahu – to není zrovna tvořivá záležitost, jako třeba výroba nábytku nebo sestavování stavebnice.

voda v bazénu

Přesto můžete na vysávání podlahy najít něco pozitivního, a totéž se týká i vysávání nečistot z bazénového dna. Bazénový vysavač funguje na podobném principu a dáte-li přednost ručnímu nástavci před těmi dražšími poloautomatickými či plně automatickými modely, máte k dispozici i skvělého parťáka pro lepší náladu.

relax u bazénu

Jak vám může vysavač vylepšit náladu

Ruční bazénové vysavače jsou jedním z přirozených antidepresiv. Mohou napomáhat i tomu, abyste zcela vysadili syntetické léky na spaní a proti depresím, které mívají vedlejší účinky. Nejúčinnější jsou v kombinaci s doplňováním hořčíku do organismu. Kupříkladu tak, že si k občerstvení při práci nalijete do sklenice minerálku Magnesia, doplníte jí hrstí ořechů a chia semínek a začnete s vysáváním dna.

Ruční práce s nástavcem vám perfektně a přitom nenásilně procvičí většinu svalů trupu a horních končetin, uvolní se při tom hormony štěstí – endorfiny a budete se cítit dobře i bez alkoholu a drog. Výhodný je také pohyb na čerstvém vzduchu a v zahradním prostředí, kde je dostatek vzdušného kyslíku a mnoho energie z okolních rostlin. Kontakt s přírodou je dalším přirozeným antidepresivem, které lze ještě podpořit vhodnou stravou, zejména s převahou celozrnných obilovin, luštěnin, zeleniny, ovoce a kvalitních rostlinných olejů (lisovaných za studena v panenské kvalitě). A trápí-li vás deprese častěji, vynechávejte z jídelníčku i maso, které obsahuje mnoho stresových hormonů.