Když nechceme mít pleš

Podle výzkumů prý jeden vlas žije šest až sedm let, než vypadne, během dne nám však vypadne kolem stovky vlasů, nejrychleji vlasy rostou ve spánku a v létě, tvrzení, že sluníčko naše vlasy ničí, je pravda jen částečná, také jim dodává vitamíny na růst a obnovu, jen se mu nesmíme vystavovat zase příliš, protože může poškodit vlasové folikuly.
dlouhé vlasy s ofinou
Nebudeme se ale bavit o běžném vypadávání vlasů, které každý den prožívá každý z nás, ale o extrémním vypadávání, které postihuje sice spíše muže, kterým se v určitém věku díky hormonům může začít tvořit pleš, začnou jim vlasy vypadávat víc, u některých mužů to může být ovlivněno i geneticky, že je to postihne už v mladším věku.

Ženy si problémy s vypadáváním vlasů často způsobují samy – časté barvení, fénování, kulmování, žehlení, chemická preparace, nebo také častý stres, to vše má za následek vypadávání vlasů. U žen padání vlasů také hodně ovlivňují hormony.

Nejrizikovější faktory jsou:
–        těhotenství a porod
–        užívání hormonální antikoncepce nebo užívání hormonů při menopauze
–        věk
–        stres, deprese
–        a v neposlední řadě také dědičnost
kartáče na vlasy
Jak s vypadáváním vlasů bojovat:
Abyste dosáhli hustějších vlasů, základem je starat se o své tělo zevnitř, pokud nemáte dostatek základních živin, snadno Vám potom začnou padat.
–        můžete mít např. málo železa – jezte vejce, luštěniny, ovoce, ryby, maso, sušené ovoce
–        rybí tuk– makrela, losos a tuňák by měli být součástí Vašeho jídelníčku alespoň 2x týdně
–        mořské řasy– můžete je použít do polévek, salátů a hlavně v sushi, mořské řasy jsou ideální zdroj výživy pro Vaše vlasy
–        NESTRESUJTE SE– pokud budete dlouhodobě vystaveni stresu, sice ne hned, ale po určité době Vám vlasy vypadávat začnou
Také samozřejmě existuje varianta i pro ty, kteří znají svou příčinu vypadávání vlasů, a není pro ně možná žádná léčba, a to je nastřelování vlasů.
–        nejdříve se seznamte se všemi možnými postupy nastřelování
–        vyberte si správnou kliniku, pokud si některou vyberete, zkuste např. na internetu vyhledat „vyléčeného“ pacienta a proberte s ním, jak byl na dané klinice spokojený
–        připravte se na to, že zákrok budete muset podstoupit víckrát pro úplné zahuštění vlasové pokožky.